Haberler

Okullardan Notlar 4: Bir Psikolojik Danışmanın Gözünden Cinsellik Eğitimi

2023 Ekim ayında eğitici eğitimini tamamlayan ve ortaokul kademesinde görev yapan Okul Psikolojik Danışmanı Gizem Sipahi,  öğrencilerine Değişen Bedenimiz, Özel Alan ve Sınırlarımız, Toplumsal Cinsiyet, Güvenli İlişkiler ve Flört Şiddeti modüllerini uyguladı. Uygulama sonunda eğitim hakkındaki gözlemleri şöyleydi:

“Oluşturulan modüller çocukların gelişim özelliklerine göre hazırlandığı için çok akıcı ve verimliydi. Çocukların yönelttiği sorularla aslında bu konularda çok fazla bilgi eksiği/yanlışlığı olduğunu ve eğitimin bir ihtiyaç olduğunu fark ettim. 

Uygulamalar tamamladığında birçok öğrencimin konuyla ilgili merak ve kaygılarını gidermek, doğru kaynaklarla yaşa uygun bilgi vermek, eğitimin kalıcı değişiklikler sağladığını görmek  bana mesleki anlamda da yeni ve yetkin olduğum bir alan açtı.”

Siz de Gizem gibi öğrencilerinizin bütünsel gelişimine destek vermek isteyen bir psikolojik danışmansanız eğitici eğitimimize buradan başvurabilirsiniz.

(Not: En yakın eğitim Eylül-Ekim ayında lise kademesinde görev yapacak okul psikolojik danışmanları için açılacaktır. O zaman kadar buradan asenkron eğitimlerimizi tamamlayabilirsiniz)