Medya

9 KSEP eğitimi basın bulteni-Eskişehir

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı

 Eskişehir’de  9. ‘Kadın Sağlığı Eğitim Programını’  gerçekleştiriyor

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı  (TAP Vakfı) olarak; yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile yürütmekte olduğumuz Kadın Sağlığı Eğitim Programı (KSEP) ile kadına ve aileye koruyucu sağlık davranışlarını kazandırmayı, sağlık bilincini yükseltmeyi ve kadını güçlendirmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda, ülkenin farklı bölgelerinden katılımlar ile eğitici eğitimleri uygulayarak, kadınların Üreme Organları ve İşlevleri, Güvenli Annelik, Doğurganlığın Düzenlenmesi, Üreme Sağlığını Koruyucu Davranışlar, İletişim, Cinsellik, Haklar, Çocuklar, Ergenler ve Genel Sağlığı Koruyucu Davranışlar konularında bilgi sahibi olmalarını, iletişim tekniklerini kullanarak kadın sağlığı eğitimi yapabilmelerini, eğitim materyallerini etkin kullanabilmelerini hedeflemekteyiz. Program kapsamında, 10 günlük eğitici eğitimi sonrasında katılımcılar kendi illerindeki çalışma grupları ile 13 haftalık uygulama sürecini başlatırlar. TAP Vakfı uygulama, eğitimleri ölçme ve değerlendirme boyutlarında programı desteklemeye devam eder.

Kadın Sağlığı Eğitim Programı; İstanbul, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Van, Bitlis, Nevşehir, Mersin, Balıkesir, Kilis, Gaziantep, Siirt, Şırnak, Adıyaman, Batman, Ağrı, Muş ve İzmir olmak üzere; 115 KSEP eğiticisi 18 ilde uygulanmaktadır. Program 2010-2012 yılları arasında 3500 kadına ulaşmıştır.

04-08 Şubat 2013 tarihlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Eskişehir Sağlık Yüksek Okulu ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, İzmir Selçuk Belediyesi, Kuşadası Belediyesi katılımıyla Eskişehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezinde 5 günlük ilk eğitici eğitimi yapılacaktır.

Eğitici eğitiminin ilk gününde sizi de aramızda görmek isteriz.

Tarih:  4 Şubat 2013

Yer:     Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi

Saat:    9:00

Detaylı bilgi :     [email protected]           www.tapv.org.tr            (0212) 257 79 41