Medya

Arzu Kaprol Lansman Bulten

ARZU KAPROL VE TRENDYOL.COM  TAP VAKFI İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve trendyol.com ile önemli bir işbirliğine imza attı. Arzu Kaprol’ün tasarladığı t-shirt, bileklik, kolye, I-pad kılıfı ve kartvizitlik Nisan ayından itibaren trendyol.com’da satışa sunulacak. Koleksiyon satışından elde edilecek tüm gelir TAP Vakfı’nın kadınlara yönelik projelerine aktarılacak.

TAP Vakfı, çalışmalarına dikkat çekmek ve kaynak yaratmak amacıyla projelerine devam ediyor. Moda tasarımcısı Arzu Kaprol’un TAP Vakfı’nın logosunda yer alan kuş figürlerinden ilham alarak tasarladığı koleksiyon trendyol.com satışa sunulacak.

TAP Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Caroline N. Koç “Kadınların yaşadığı eşitsizliklerin Vakfın temel çalışma alanı olduğunu ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda programlarını geliştirdiklerini belirtti. Koç: Ülkenin farklı bölgelerinde uygulanan Kadın Sağlığı Eğitim Programı ile zor koşullarda yaşayan kadınları yaşam alanları içinde güçlendirmeyi ve temel koruyucu sağlık davranışları geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Güvenli Annelik Eğitim ve Danışmanlık Programı ile gebe, lohusa ve yeni doğan sağlığını iyileştirmeye ve sağlık hizmet kullanımını artırmaya çalıştıklarını ekledi. Arzu Kaprol gibi önemli bir tasarımcı ve trendyol.com gibi çok geniş kitlelere ulaşabilen bir markayla işbirliğinin, Vakıfın kadınları güçlendirmeyi hedefleyen çalışmalarının  yaygınlaşmasına önemli katkıları olacağını vurguladı.

Arzu Kaprol tüm geliri TAP Vakfı projelerine aktarılacak proje için “TAP Vakfı için koleksiyon hazırlamak ve onlara destek olmak çok keyifliydi. Büyük bir hayranlıkla izlediğimiz yardım projelerine küçük de olsa bir katkı sağladığım için çok mutluyum” dedi

Trendyol.com ve modagram.com markalarının kurucusu Demet Mutlu konuyla ilgili düşüncelerini, “Ekip olarak TAP Vakfı’nın bu önemli ve anlamlı projesinin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Bu iş birliğinin bundan sonraki dönemde de devam ettirmek istiyoruz” şeklinde ifade etti.

Koleksiyon trendyol.com dışında modagram.com, Arzu Kaprol, Haremlique ve Vakkoroma mağazalarında satışa sunulacak.

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı

Vehbi Koç önderliğinde kurulan, Yönetim Kurulu Başkanlığını Caroline N. Koç’un yaptığı Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı, 27 yıldır bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek, kadınların ve kız çocuklarının bilgiye erişimini artırmak için cinsiyet eşitliği temelinde çalışır.

Vakıf, ‘Kadın Sağlığı Eğitim Programı’ ve ‘Güvenli Annelik Eğitim ve Danışmanlık Program’ ve ‘Cinsel Sağlık Eğitim Programı’ ile ülkenin farklı bölgelerinde, farklı gruplara yönelik programlar yürütmektedir.

www.tapv.org.tr                        e-mail:      [email protected]                     Tel:    0212 257 79 41

Bilgi için: Image Halkla İlişkiler                   Oğuz Sarıpınar             [email protected] 0212 275 59 75/229