Medya

Matine Four Season 18.03.11

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı Kitap Tanıtım Matinesi Düzenliyor.

300 bin evli kız çocuğu her yıl 105 bin bebek dünyaya getiriyor, bu bebeklerin 3465’i ölüyor. İstenildiği zaman ve istenildiği sayıda çocuk sahibi olmak; bilgi, danışmanlık ve sağlık hizmetlerine ulaşabilmek temel insan haklarıdır.

Kadınların yaşamlarının her alanında erkeklerle eşit konuma gelmelerine, kız çocuklarının eğitim alarak güçlenmelerine destek sağlamak amacıyla ülkemizin kadınları ve kız çocukları için bir aradayız.

18.03.2011 tarihinde, 15:00-18:00 saatleri arasında Four Seasons Hotel’de yapılacak olan organizasyonun ev sahipliğini Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı Başkanı Caroline Koç yapacaktır.

Alev Taşken Belgin ‘in gelirini Vakıf yararına bıraktığı ”Annem Derdi ki” kitabının tanıtımının ve satışının yapılacağı organizasyonu; Sibel Can, Erol Evgin, Ziynet Sali ve Demet Akbağ değerli katkılarıyla destekleyecektir.

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) olarak;  doğurganlığını yönetebilen,  bedenini tanıyan, ailesini planlayan, eşiyle ve çocuğuyla iletişim kurabilen kadınların sayısını artırarak, doğurganlığı kadının kaderi olmaktan çıkarmak amacıyla çalışmaktayız. 26 sene önce Vehbi Koç ‘un önderliğinde kurulan TAPV;  aile sağlığı için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak anne ve bebek ölümleri, erken yaş evlilikleri, çocukların beslenme, gelişme problemleri, üreme organ kanserleri, cinsel risklerin artışı ve benzeri pek çok sorunun çözümüne katkı sağlamaya çalışmaktadır. Bu amaç doğrultusunda planladığımız kitap tanıtımı matinemizde sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Bilgi için: Ezgi Öztosun

Tlf: 0212 257 79 41 / 0533 332 32 77

e-mail: [email protected]

www.tapv.org.tr