Ergen ve Gençlik Çalışmaları Haberler

1 Aralık Dünya AIDS Günü -2014-

1 ARALIK DÜNYA AIDS GÜNÜ ÜNİVERSİTELER ETKİNLİĞİ

TAP Vakfı olarak 1 Aralık HIV/AIDS farkındalık çalışmaları kapsamında Galatasaray, Sabancı ve Okan Üniversitelerinde etkinlikler gerçekleştirdik. Çalışmanın yapılacağı okulların öğrencilerinden oluşan 10 kişilik bir gruba stant etkinliğinde rol almaları için  27 Kasım tarihinde bir oryantasyon düzenledik.

1 Aralık tarihinde Okan Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek açtığımız stantta gençlere 1000 adet kondom ve rozet dağıttık. Standı ziyaret eden gençlerin HIV ve AIDS hakkındaki sorularını yanıtlayarak farkındalığı arttırmayı hedefledik. Sağlık Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nihat Özaydın’ın “HIV/AİDS” konulu seminerine eşlik ettik.

2 Aralık tarihinde  Sabancı Üniversitesi’nde açılan stantta 1500 broşür, 3500 kondom ve rozet dağıttık. HIV/AİDS hakkında üniversite öğrencilerinden gelen soruları yanıtladığımız etkinlikte konuya yönelik  1 saat süren bir seminer düzenledik. 1 Aralık haftası boyunca Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin desteğiyle standımız açık kalmaya devam etti.

2 Aralık tarihinde eş zamanlı olarak Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlediğimiz etkinlikte 500 adet broşür ve rozet dağıtarak öğrencilerden gelen sorular üzerine konuşma fırsatı bulduk.

Düzenlediğimiz çalışmalarda çarkıfelek oyunu ve kondom takma pratiğine yoğun ilgi gösterilirken çarkıfelek oyunu için hazırlanmış sorular gençlere eğlenceli dakikalar yaşattı.