Duyurular Haberler

Bedeni, Cinselliği ve Doğurganlığı ile Kadın Toplantısı gerçekleşti

Bedeni, Cinselliği ve Doğurganlığı ile Kadın

‘Bedeni, Cinselliği ve Doğurganlığı ile Kadın’ konulu toplantımız 2-3 Kasım 2013 tarihlerinde Ortaköy Princess Otel’de yapıldı.

 

 

TAP Vakfı’nın sağlık alanında öne çıkan konulara dikkat çekmek üzere her yıl düzenlediği toplantı bu sene kadını odak noktasına aldı. Bedeni, Cinselliği ve Doğurganlığı ile Kadın teması ile hazırlanan toplantıda kadının doğurganlık hakları, cinselliği, atfedilen kimlikleri, medyada, siyasette ve sanatta kadın yansımaları ele alındı. Akademisyen, sağlık profesyonelleri, yazar, sanatçı ve STK temsilcilerinin konuşmacı olarak yer aldığı paneller hem sağlık alanında çalışanların hem de sosyal bilimler alanında çalışan uzman ve öğrencilerin ilgisini çekti. Panellerin yanı sıra programda; Pippa’ya Mektubum adlı film gösterisi, ‘Güzel Sevişme’,  ‘Kişiliğimiz ve İlişkileri Anlamak’‘Bedenimiz, Cinselliğimiz ve Doğurganlığımız’ atölye çalışmaları yapıldı.

 

 

Toplantılarda kadın cinsiyeti ve bedeninin tarih boyunca iktidarın politika alanı olarak görüldüğü, oysa kadının bedeni ile ilgili her türlü konuda kendi kararını verme hakkı olduğu vurgulanarak, kadın politikalarının ve kadın sağlığının sadece üreme sağlığı açısından ele alınmasına son verilmesinin ve kadının insan haklarının önemine dikkat çekildi. 

*Toplantılarda ele alınan konular ve tartışmalarla ilgili detaylı bilgi Görünüm dergimizin Ocak 2014 sayısında yer almaktadır.  

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.