Haberler

Diyarbakır Kadın Sağlığı Eğitim Programı Değerlendirme Toplantısı

Diyarbakır Kadın Sağlığı Eğitim Programı Değerlendirme Toplantısı

TAP Vakfı’nın; 2014 yılında da devam ettirdiği Kadın Sağlığı Eğitim Programı Değerlendirme Toplantısı 16-19 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşti. Toplantının amacı; programı uygulayan eğitmenleri bir araya getirerek, izlem çalışmalarından elde edilen sonuçlar ışığında programa ilişkin bilgilerini tazelemek, deneyim paylaşımı ve sosyal aktivitelerle motivasyonlarını arttırmaktı.

 

Değişik il ve kurumlardan gelen toplamda 32 eğitici ve KSEP katılımcının birbirleri ile tanışmaları ardından,katılımcılar geldikleri illeri, KSEP deneyimlerini grupla paylaştılar. Toplantıda Jineolojiyi Kadın Akademi’sinden Saliha Aydeniz, Kadın çalışmaları & Sağlık &Yerel Yönetimler konusunu Dr. Özlem Anlı, Kadın Sağlığı ve Yasal süreçleri ise Av. Nermin Kaplan aktardı.

KSEP eğitimcilerinin gruplara ayrılarak (İstanbul, İzmir, Diyarbakır-Batman-Mardin, Siirt-Şırnak-Kilis-Ağrı) “Kadın Sağlığı Sorunlarının Çözümünde Neler Yapılabilir, Kimlerle Yapılabilir, Nasıl Yapılabilir”i tartışmaları ve önerilerini sıralamalarının ardından toplantı KSEP ilkeleri ve KSEP gelecek dönem hedeflerinin konuşulması ile sonlandı.