PDR Çalıştayları

TPDR

TPDR Ergene Cinsel Eğitim ve Danışmanlık Çalıştayı

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (TPDR) İstanbul Şubesi işbirliği ile 16-17-18 Mayıs 2014 tarihlerinde Özel Şişli Terakki Okulu ve Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde gerçekleştirilmiştir. Çalıştaya, 21’i devlet okullarının, 2’si özel okulların ilkokul ve ortaokul kademelerinde görevli 23 psikolojik danışman katılmıştır. 

 

Geribildirimler:

  • Kendimi buradan çıkarken çok yetkin hissediyorum. Çünkü çok gizil bir alandı. Üniversitede dersini aldık ama çok eksiğimizin olduğunu da burada gördüm. Motive olmuş hissediyorum, mutlu hissediyorum, toplumu değiştirebilir hissediyorum. Farkındalığı yaşamış olarak buradan ayrılıyorum
  • Çalışmanın tamamı için hem kendi kişisel gelişimime hem de mesleki gelişimime çok katkı sağladığını söyleyebilirim. Kullanmam gereken dil ve üslup hakkında çok şey öğrendim. Artık biliyorum ki tıkandığım yerlerde bana el verecek, destekleyecek bir ekip var.” 
  • Daha önce katıldığımız çalıştaylar genellikle teorikti, hep bizim bireyselliğimizde kalıyordu. Şimdi şunu biliyorum; çalışırken süpervizyon almak için çok rahat bir şekilde güvenebileceğim bir ekip var. Bu benim çalışma azmimi destekleyen bir şey. Kendimi şanslı hissediyorum. İyi ki bu çalışmaya katılmışım.
  • Başlamam gerektiğini ama nereden başlamam ve nasıl vermem gerektiğini bilmediğim bir konuydu. Artık bununla ilgili kafamda hiçbir soru işareti kalmadı.” 

deneme deneme deneme